Niečo viac o komponentoch z chirurgickej ocele

30.04. 2021Novinky

Chirurgická oceľ je druh nehrdzavejúcej ocele, ktorá je odolná voči korózii, aj voči poškriabaniu.

Neobsahuje nikel, resp. nikel je vo vnútri kovu tak molekulárne viazaný, že sa z neho do výrobku nedokáže uvoľniť.

Komponenty z chirurgickej ocele, ktoré v šperkoch používam, sú preto vhodné aj pre alergikov a nemali by im spôsobovať žiadne nežiadúce reakcie. Preto dámy, ktorým v ušiach robia problém napríklad klasické bižutérne, alebo aj strieborné náušnice, môžu bez problémov siahnuť po náušniciach so zatváracím háčikom z  chirurgickej ocele. To isté platí aj pre retiazky z chirurgickej ocele, na ktoré je možné si zavesiť niektorý z pekných príveskov, ktorý je tiež uchytený v slupni z chirurgickej ocele.

Veď vyskúšajte a uvidíte 🙂

Šperky s komponentami z chirurgickej ocele sú zároveň takpovediac bezúdržbové, čo je v tejto dobe viac, než vítané. Nečernejú, netreba ich pravidelne leštiť, či čistiť.

Pokiaľ nie sú dlhšie používané a nie sú skladované na suchom a tmavom mieste, aby boli chránené pred zvýšenou vlhkosťou, môže sa na nich vytvoriť akýsi jemný film, ktorý vznikne oxidáciou vlhkého vzduchu na povrchu komponentu. Ten sa však dá úplne jednoducho utrieť bavlnenou handričkou, alebo papierovým obrúskom.

Pokiaľ však máte v byte, alebo doma ovzdušie viac suché, a skladujete si šperky niekde v otvorenej krabičke na poličke, nemusíte mať obavu, že by sa takéto niečo prihodilo 🙂

Všetko toto boli faktory, pre ktoré som sa rozhodla pracovať s komponentami práve z chirurgickej ocele. Nehovoriac aj o bonuse, že sú zároveň cenovo dostupnejšie, ako drahé kovy 🙂

Takže po zhrnutí výhod používania komponentov z chirurgickej ocele vidím takto:

Hypoalergónnosť

Antikoróznosť

Bezúdržbovosť

Vysoká odolnosť voči poškriabaniu

Výhodná cena

 

Presvedčilo to aj Vás? 🙂

Značky: