Rozdelenie polodrahokamov podľa vlastností

Achát

Celkovo posilňuje organizmus, ochraňuje proti všetkým druhom zla, posilňuje dobro. Pomáha pri nekľude, ochoreniach očí a dýchacích problémoch. Pomáha pri podnikaní a rozhodovaní, priťahuje bohatstvo. Vhodný je tiež pre nastávajúce matky.

Akvamarín

Pomáha nám v časoch beznádeje a smútku, mierni depresie a hnev. Ako ochranný kameň nás ochraňuje pred všetkým zlým a vnáša nám do života svetlo. Pôsobí proti bolesti šije, hrdla a zubov, pri kožných ochoreniach, nachladení a prieduškových problémoch. Prináša mladosť, lásku a šťastie.

Amazonit

Je mimoriadne upokojujúcim kameňom, pomáha pri srdcových problémoch a bolestiach hlavy. Lieči srdce, pľúca a nadobličky. Pohlcuje elektromagnetický smog. Odbúrava nadmerný stres.

Ametrín

Je zmesou ametystu a citrínu. Lieči chronickú únavu a malátnosť, trvalé poruchy hlavy a poruchy spojené so stresom. Odstraňuje z aury všetko negatívne a z tela všetko jedovaté. Pomáha nám odstraňovať bloky. Prináša optimizmus, vitalitu a tvorivosť.

Ametyst

Prináša nám múdrosť a nadhľad. Prináša nám pokojné sny, pomáha proti bolestiam hlavy, úzkosti a strachu. Chráni nás pred stresom. Pomáha pri chorobách pečene, podporuje imunitný systém. Obmedzuje tiež rádioaktívne žiarenie. Posilňuje pamäť, podporuje chudnutie. Prekonáva závislosti každého druhu.

Angelit

Mierni duševnú bolesť, uvádza do rovnováhy štítnu žľazu, pomáha pri zápaloch hrdla, mierni bolesť zo spálenia na slnku, podporuje funkciu obličiek a močového ústrojenstva, pomáha zmenšovať opuchy.

Apatit

Napomáha sebavyjadreniu a komunikácii na všetkých úrovniach. Zvyšuje v nás motiváciu, odstraňuje negatívne pocity a postoje. Pomáha prekonávať citovú vyčerpanosť. Pomáha pri problémoch s kĺbmi a pohybovým ústrojenstvom. Ukľudňuje, pomáha odstraňovať sklamanie a podporuje vášeň.

Aragonit

Prináša mier, lásku, vyrovnanosť, harmóniu, trpezlivosť, sebadôveru. Pomáha nám pri psychických problémoch, vyrovnať sa s okolnosťami života, pri strese, nepokoji, zlosti, hneve, zmätenosti, rozptýlenej mysli. Znižuje preťaženie, stres a nervozitu pri pracovnej vyťaženosti, študentom pomáha v učení, posilňuje sebadisciplínu, flexibilitu, motiváciu, zodpovednosť. Pomáha pri problémoch s chrbticou a kĺbmi.

Astrofylit

Astrofylit sa ako minerál radí medzi inosilikáty, kam patrí aj známy a obľúbený Čaroit alebo rodonit. Astrofylit vytvára hviezdicovité agregáty, ktoré tomuto kameňu tiež dali meno. Názov astrofylit pochádza z gréčtiny, zložením dvoch slov: astron, ktoré znamená \"hviezda\" a phyllon, ktoré znamená \"list\". Pomáha nám zbaviť sa závislostí, uvoľňuje a oslobodzuje. Podporuje tvorivosť, optimizmus a pozitívny pohľad na seba samého. Odháňa obavy a strach. Regeneruje bunky a nervový systém, zlepšuje funkciu mozgu.

Avanturín

Napomáha vyrovnávať emócie a psychiku. Podporuje látkovú výmenu a mierni nadmernú chuť k jedlu. Obnovuje liečivú energiu tela. Pomáha tiež pri vypadávaní vlasov a očných problémoch.

Beryl

Pomáha zvládať životné stresy a odhodiť zbytočné záťaže. Zosilňuje čistotu všetkého bytia a dopĺňa energiu a životné sily. Dodáva nám odvahu a upokojuje myseľ. Napomáha pozitívnemu vnímaniu sveta a obnovuje lásku. Medzi známejšie beryly patrí akvamarín, mogranit, a smaragd a menej známe vorobjevit, heliodor, goshenit a bixbit. Pomáha detoxikovať organizmus, problémoch s pečeňou, srdcom a žalúdkom.

Býčie oko

Koncentruje energiu a napomáha vyrovnať sa s ťažkými situáciami. Podporuje tiež odvahu pri komunikácii, či verejných prezentáciách. Uvoľňuje svalové napätie a kŕče, aktivuje pohybové ústrojenstvo, pomáha pri ochoreniach očí a tráviaceho traktu. Zvyšuje telesnú silu a podporuje fyzickú vitalitu. Napomáha nám vytvoriť zdravé návyky v oblasti stravovania a cvičenia.

Čaroit

Je kameňom premeny a pomáha nám v našom duchovnom hľadaní. Posilňuje rodinnú súdržnosť a chráni pred zlom. Posilňuje bezvýhradnú lásku, pomáha prekonávať stres a strach. Lieči oči, srdce, pečeň a pankreas.

Celestín

Vyznačuje sa vysokými vibráciami a funguje ako učiteľ múdrosti nového veku. Je minerálom pokoja, vnútorného mieru, optimizmu, radosti, harmónie, otvorenosti, čistej mysle. Pomáha pri úzkosti, strachu, strese a nervozite, nespavosti, upokojuje, očisťuje od negatívnych energií, emócií a myšlienok. Posilňuje komunikáciu a reč, vyjadrovanie, porozumieť sebe aj iným. Uvoľňuje bolesti rôzneho druhu, posilňuje pľúca, dýchanie, nervový systém, kosti a kĺby, pružnosť ciev, funkciu štítnej žľazy, liečenie zraku, sluchu, rezných rán.

Chalcedón

Upokojuje rozdrásané nervy a privádza naše telo, myseľ, city aj ducha do harmónie. Zbavuje nás pochybností, zaháňa zlé sny, prináša radosť. Pomáha pri pocite menejcennosti. Hojivo pôsobí na oči, kosti, žlčník, slezinu, krv a obehový systém.

Chiastolit (andaluzit)

Silný ochranný kameň. Pomáha pri lepšom chápaní reality, zaháňa obavy a strach. Znižuje prekyslenie organizmu, lieči reumatizmus a dnu. Posilňuje imunitu.

Chryzokol

Vyháňa negatívne energie každého druhu. Pôsobí blahodárne na domov a na vzťahy medzi rodinou aj jednotlivými ľuďmi. Má ukľudňujúci a očistný vplyv. Lieči artritídu, choroby kostí, svalové kŕče, problémy zažívacieho traktu, vredy, krvné choroby a problémy spojené s pľúcami. Zbavuje pečeň, obličky a črevá toxických látok. Pôsobí pri chorobách a infekciách hrdla.

Chryzopras

Ukľudňuje, prináša radosť, potešenie, úspech v novom podnikaní, priťahuje peniaze, priateľov, odstraňuje závisť, sebectvo, napätie a stres. Pomáha prijať samého seba a odpúšťať. Lieči srdcové a kožné choroby, poruchy štítnej žľazy. Posilňuje zrak.

Chryzotyl

Pomáha zjednotiť jadro našej bytosti. Pomáha pri únave, zápaloch a dráždivom kašli. Podporuje príštitnú žľazu a mozgový kmeň, žily a tepny.

Chytha

Patrí medzi serpentíny. Je to pomerne vzácny kameň, ktorý pomáha pri prevencii zdravia. Upokojuje, pôsobí proti stresu a napomáha nájsť vnútorný pokoj. Prináša aj pokojný spánok. Pomáha pri bolestiach ľadvín a močových ciest, detoxikuje. Tlmí menštruačné bolesti, prináša dlhovekosť.

Citrín

Je známy ako životabudič. Prebúdza kreativitu. Posilňuje psychiku, napomáha vyrovnať sa s udalosťami života. Lieči chronický únavový syndróm. Pomáha pri depresii a nervozite. Vyrovnáva tvorbu inzulínu a pomáha pri žalúdočných kŕčoch. Podporuje správnu funkciu štítnej žľazy.

Dumortierit

Posilňuje sebadôveru, odvahu a vôľu, istotu, nádej, vieru a pokoru, harmóniu a súlad s prírodnými zákonmi, podporuje pozitívny životný postoj. Uvoľňuje psychické a emocionálne bloky, stres, nervozitu, nespokojnosť. Odbúrava závislosť na fajčení, alkohole, liekoch a drogách, negatívne sklony, zbytočné starosti. Je ideálnym minerálom na cesty, upokojuje nevoľnosť a nutkanie na zvracanie, podráždenosť, napätie. Pomáha pri vyčerpanosti a únave, posilňuje imunitný systém, štítnu žľazu, slezinu, hrdlo, pľúca, endokrinný systém, krv. Pomáha pri epileptických problémoch.

Epidot

Má schopnosť zvyšovať energiu a je užitočný na posilnenie fyzického tela. Stimuluje imunitný systém, pomáha pri liečení. Zvyšuje osobnú moc, čistí emocionálne telo a auru. Podporuje vizualizáciu.

Fluorit

Je silným ochranným kameňom. Pomáha nám chrániť sa pred psychickými manipuláciami. Očisťuje nám auru. Podporuje vyrovnanosť nervového systému, pomáha pri infekciách, pôsobí na bunky, regeneruje kožu a sliznice. Podporuje regeneráciu pleti a funkciu žliaz a zbavuje organizmus nečistôt. Pomáha pri prechladnutí, lieči pohybové ústrojenstvo. Zostruje vnímanie a pomáha nám pri učení.

Gagát

Čierny jantár - pomáha pri chorobách nôh a dolnej časti chrbtice, pri zápale čelovej dutiny a migrénach. Utišuje bolesti zubov, pomáha pri bolestiach krku, nachladnutí a pri menštruačných ťažkostiach. Prináša úspech pri podnikaní. Používa sa aj proti urieknutiu.

Granát

Dodáva energiu, vplýva pozitívne na krvný obeh, prináša nám pekné sny. Je to univerzálny liečiteľ. Priťahuje všetko pozitívne do života. Pomáha pri ochoreniach srdca, krvi a kožných chorobách. Podporuje tvorbu červených krviniek.

Heliotrop

Je ochranným kameňom. Chráni nás pri cestovaní, ochraňuje pred úrazmi. Používa sa aj proti urieknutiu. Lieči chudokrvnosť, krvné ochorenia všetkého druhu, choroby pečene, žalúdka, žlčníka močového mechúra. Pomáha organizmu pri zbavovaní toxínov a vyplavovaní jedov z obličiek. Je kameňom odvahy, vitality a železnej sily. Prináša bohatstvo a príliv peňazí.

Hematit

Čistí krv, harmonizuje auru nositeľa, pomáha pri rekonvalescencii, dodáva tiež energiu v čase psychického či telesného vyčerpania, pomáha pri nekľudnom spánku. Dodáva sexuálnu energiu. Pomáha pri regulácii trávenia, podporuje zrážanlivosť krvi, dodáva vitalitu.

Hemimorfit

Patrí medzi ochranné kamene. Podporuje tiež komunikáciu, harmonizuje auru.

Jadeit (nefrit)

Je symbolom čistoty a vyrovnanosti. Je ochranným kameňom a svojmu nositeľovi prináša hojnosť, úspech v podnikaní, šťastie a bohatstvo. Pomáha pri nespavosti, bolesti hlavy, kolike, vysokom krvnom tlaku, migréne, popáleninách, črevných ochoreniach.

Jantár

Obnovuje duševnú harmóniu, vnáša do života svetlo, odstraňuje negatívne vlastnosti. Pomáha pri liečbe depresií, posilňuje psychiku. Pomáha pri astme, bolesti krku, zubov. Pomáha pri problémoch s pečeňou, žalúdkom, žlčníkom, močového ústrojenstva, pľúc a štítnej žľazy.

Jaspis

Je silným zdrojom energie. Oživuje vitalitu, vnáša radosť do života, prebúdza tvorivé sily, znižuje stres. Chráni tiež pred ťažkými snami, pomáha pri ženských problémoch, lieči zrak a rozmnožovacie orgány.

Kalcit

Má mimoriadne silné detoxikačné vlastnosti. Dodáva energiu, lieči zápaly, infekcie, kožné choroby, omladzuje. Zbavuje strachu, zlepšuje komunikáciu. Pohlcuje elektromagnetický smog.

Karneol

Predstavuje zhmotnenú krásu našej planéty. Je zároveň kameňom motivácie, inšpirácie a dobrej nálady. Dodáva nám životnú silu. Pôsobí blahodárne na krvný obeh a ľadviny. Má ukľudňujúce účinky. Je kameňom bohatstva.

Koral

Koral, ako dar mora, bol odjakživa považovaný za ochranný a liečivý kameň. Dodáva nám energiu, zlepšuje intuíciu a predstavivosť, urýchľuje učenie sa a preberanie nových poznatkov. Vďaka svojmu zloženiu pozitívne vplýva na kosti, zuby, nechty a vlasy.

Krištáľ (kremeň)

Je najčistejší a najuniverzálnejší krištáľ. Ochraňuje nás pred všetkým zlým a negatívnym. Čistí priestor. Všeobecne podporuje vlastné liečivé účinky organizmu a je vhodný na všetky zdravotné problémy vrátane problémov duše. Mierni bolesti hlavy a zubov, posilňuje imunitu a uvádza telo do rovnováhy. Pomáha štítnej žľaze.

Kunzit

Je duchovný kameň s vysokými vibráciami. Prebúdza k činnosti srdcové centrum, obnovuje v nás bezpodmienečnú lásku a prepojenie s univerzom. Posilňuje schopnosť sebavyjadrenia, umožňuje dávať slobodne najavo myšlienky a pocity. Zvyšuje mieru tolerancie voči sebe samému aj voči ostatným. Kunzit aktivuje srdcovú čakru a uvádza ju do súladu s krkom a tretím okom. Posilňuje obehový systém a srdcový sval. Zmierňuje epilepsiu a bolesti kĺbov.

Kyanit (disthen, disten)

Čistí a harmonizuje čakry a meridiány, priaznivo vplýva na hlasivky a krk, uvoľňuje svalové kŕče, prináša kľud a vyrovnanosť, upravuje tlak. Zosilňuje energiu zeme, odstraňuje bloky, stres, strach, sklamania. Neudržuje v sebe nič negatívneho. Nevyžaduje čistenie.

Labradorit

Podporuje rozvoj intuície, odstraňuje negatívne energie, pomáha nám prekonať strach, neistotu, prináša nové myšlienky, upokojuje príliš aktívnu myseľ. Je kameňom premeny a je veľmi nápomocný v dobe veľkých životných zmien a etáp. Lieči nachladnutie, dnu, reumatizmus. Zmierňuje pocity chladu, lieči bolesti chrbta, kostí, zubov, choroby srdca. Lieči poruchy očí a mozgu.

Lapis lazuli

Prináša nám vnútornú harmóniu, prebúdza lásku a vnímavosť. Podporuje rast nášho duchovna a prehlbuje náš vnútorný zrak. Pomáha pri nespavosti a strese, pri ochoreniach žlčníka a zlom krvnom obehu. Pôsobí blahodárne na oči.

Larimar (delfíni kameň)

Vzácny a výnimočný minerál. Prináša vnútorný kľud, pomáha pri ochoreniach priedušiek, pľúc a horných ciest dýchacích. Pomáha odstraňovať blokády, tíši bolesti.

Láva (Lávový kameň)

Odovzdáva nášmu telu pozitívnu a odoberá negatívnu energiu. Pomáha pri problémoch pohybového ústrojenstva, mierni bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi. Je veľmi účinný pri depresiách a strese.

Lepidolit

Pomáha pri vyčerpanosti, zmierňuje stres a depresie, bolesti nervov a kĺbov, pomáha pri menopauze. Pohlcuje elektromagnetický smog. Prináša hlboké citové vyliečenie.

Limnokvarcit

Pomáha mám uzemniť sa v časoch, keď \" ulietame\" z reality. Zbavuje nás pochybností, upokojuje, priaznivo pôsobí na imunitu. Aktivuje všetky regeneračné schopnosti tela.

Mačacie oko

Je kameňom šťastia, úspechu a radosti, ktoré prináša aj do všetkých vzťahov. Je vhodný aj pri podnikaní. Pomáha pri problémoch so zrakom, pri bolestiach hlavy, ale aj pri kožných problémoch a alergiách. Uzemňuje. Mačacie oko je odrodou chryzoberylu, kam zvykneme radiť aj Alexandrit.

Magnetit

Používa sa na magnetickú liečbu. Vhodný pri rozhodovaní, bolestiach hlavy, krížov, šije, pri chudokrvnosti, problémoch s potenciou nízkom krvnom tlaku, dne, reume, pri nevoľnostiach a závratoch. Spomaľuje starnutie.

Magnezit

Uvoľňuje napätie a stres, má upokojujúce účinky. Prináša odolnosť voči emocionálnemu stresu. Obsahuje veľké množstvo magnézia a napomáha jeho ukladaniu v tele. Detoxikuje, uvoľňuje svaly, blahodárne pôsobí na vnútorné orgány, otvára srdcovú čakru. Pomáha pri migrénach a bolestiach ľadvín a močového mechúra.

Malachit

Je mimoriadne všestranný liečivý kameň. Spaľuje všetko negatívne, ochraňuje nás pred negatívnymi myšlienkami, pomáha pretrhávať nežiadúce putá. Uvoľňuje všetky traumy. Zvyšuje vytrvalosť a dodáva energiu. Potláča kŕče, znižuje krvný tlak, lieči astmu, artritídu, epilepsiu, zlomeniny, opuchy kĺbov, patologické výrastky, nevoľnosť pri cestovaní, závraty, nádory, zrakový nerv, podžalúdkovú žľazu, slezinu a prištítnu žľazu. Zlepšuje činnosť imunitného systému. Podporuje odbúravanie jedovatých látok v pečeni, detoxikuje. Používa sa na čistenie geopatogénnych zón, Je potrebné pravidelne ho čistiť pod tečúcou vodou a nabíjať na slnku.

Mesačný kameň (opalit)

Je vhodný na rozhodovanie a riešenie problémov. Pomáha pri nadmerných emóciách, citlivosti, bolestiach chrbta, bolestivej menštruácii, neplodnosti, podporuje hormonálnu rovnováhu. Pozitívne vplýva na tráviaci a reprodukčný systém.

Modrý kremeň

Pomáha nám pri komunikácii a sebavyjadrení.

Morganit

Je vzácnou odrodou berylu. Je kameňom čistoty srdca. Prehlbuje súcit so všetkým živým okolo nás a pomáha nás dostať nás do súladu s prírodou. Odstraňuje bezohľadnosť, fanatizmus a zlé návyky. Pozitívne ovplyvňuje činnosť pľúc, štítnej žľazy, podporuje látkovú výmenu, tíši bolesti. Lieči ochorenia obličiek a močového mechúra.

Obsidián

Posilňuje vieru vo vlastné schopnosti a pomáha sny meniť na skutočnosť. Pomáha zosúladiť fyzické s duchovným, odolávať nepriazňam života. Pôsobí preventívne voči infekčným chorobám a posilňuje obranný systém. Urýchľuje hojenie rán (aj citových).

Olivín

Je ochranným kameňom chrániacim našu auru. Prináša nám poznanie a porozumenie. Regeneruje tkanivá, pomáha srdcu, pľúcam, močovému mechúru, slezine a tráviacemu traktu.

Ónyx

Zvyšuje odvahu a dodáva silu v ťažkých situáciách. Pomáha tiež pri duchovnej očiste a oslobodení. Blahodárne pôsobí na zuby, kosti, uši a oči, lieči krvné problémy a nohy.

Opál

Oživuje energiu, harmóniu, čistotu citu a mysli. Podporuje imunitu a aktivuje všetky regeneračné vlastnosti tela. Čistí krv a obličky a blahodárne pôsobí aj na oči.

Paua mušľa

Je ojedinelý výtvor prírody. Rozvíja v nás intuíciu a tvorivosť, dodáva kľud, pomáha pri emocionálnych blokádach. Čistí všetky čakry. Pomáha pri chudokrvnosti, ochoreniach kĺbov a ako prevencia pri liečbe rakoviny.

Perla (perleť)

Upravuje krvný tlak, pomáha pri astme, nachladení či sennej nádche. Podporuje tvorbu bielych krviniek, pomáha pri zápaloch, podporuje potenciu.

Pietersit

Spája bežné každodenné vedomie s duchovnom. Pripomína každému človeku, že je duchovná bytosť nachádzajúca sa práve teraz na svojej pozemskej púti v ľudskej podobe. Odstraňuje náhle vzniknuté bloky a rozjasňuje všetky zmätky. Pietersit podnecuje činnosť epifýzy, napomáha činnosti pľúc, pečene, čriev a nôh. U ľudí, ktorí nemajú čas na odpočinok odstraňuje nerovnováhu spôsobenú vyčerpaním.

Prehnit

je kameňom nepodmienenej lásky. Pomáha pri meditácii. Prináša kľud, ochranu a poznanie, ako sa dostať do súladu s prírodou a prírodnými silami. Revitalizuje a obnovuje okolité prostredie. Potláča nočné mory, fóbie a utkvelé obavy. Lieči močový mechúr, ramená, hruď a pľúca. Dokáže stabilizovať zhubné nádory.

Pyrit

Symbolizuje múdrosť a intelekt, finančnú stabilitu a úspech, šťastie a radosť. Uvoľňuje strach a obavu, trému a depresie, nervozitu a nepokoj, frustráciu, odstraňuje rôzne bloky fyzické, citové, emocionálne, až po duchovné. Posilňuje imunitný a tráviaci systém, krvný obeh. Zmierňuje bolesti všetkého druhu, najúčinnejší pri bolestiach pohybového aparátu, kostí, bolesti nervov. Aktivuje činnosť pečene a sleziny, čriev, mierni kŕče a menštruačné bolesti.

Rodochrozit

Je kameňom šťastia, radosti a lásky. Pomáha pri depresiách a neurózach, prináša vnútorný pokoj a harmóniu. Pomáha pri poruchách štítnej žľazy, nízkom krvnom tlaku, pri ochoreniach sklerózy multiplex.

Rodonit

je mimoriadne ukľudňujúci emocionálny kameň. Zvyšuje sebadôveru a sebestačnosť. Učí nás tolerancii, trpezlivosti, poučiť sa z chýb, odpúšťať. Lieči srdce, pľúca, hrdlo, zápaly kĺbov a artritídu. Posilňuje srdcovú činnosť a krvný obeh. Taktiež zmierňuje nočné mory a stres, pocit straty a boľavé srdce.

Rubín

Znásobuje tvorivé schopnosti, dodáva vitalitu. Podporuje uzdravovanie z ťažkých chorôb a stresu. Má detoxikačné účinky. Neutralizuje prekyslenie organizmu a potláča zápaly. Posilňuje imunitný systém a podporuje regeneráciu buniek. Lieči srdce, slezinu, podžalúdkovú žľazu a pľúca. Lieči choroby vaječníkov a semenníkov. Zvyšuje potenciu.

Rudraksha

Je semeno večne zeleného stromu Elaeocarpus ganitrus rastúceho vo vysokých nadmorských výškach na úpätí Himalájí, v Nepále a Indii. Zmienky o ňom sú dokumentované už cez 3000 rokov. Hovorí sa, že čo je skutočne dobré, pretrvá veky a aj preto sa rudraksha už tisícročia spája s mocou prinášať do života ľudí zdravie, šťastie a harmóniu. Pozitívne ovplyvňuje činnosť srdca, zlepšuje stav nervov, upokojuje. Prináša nám ochranu, je vhodná aj pri cestovaní.

Ruženín

Kameň lásky a srdca evokuje nežnosť, lásku. Upokojuje myseľ, harmonizuje medziľudské vzťahy. Má pozitívny vplyv na srdce a krvný obeh. Prináša pocit naplnenia. Vyhladzuje vrásky, zmierňuje príznaky starnutia. Pohlcuje elektromagnetický smog. Nabíjame na nepriamom slnečnom svetle.

Sagenit (Rutil v krištáli)

Poskytuje ochranu pred citovými útokmi. Upokojuje a funguje ako antidepresívum. Prináša úľavu od strachov, fóbii a obáv a učí nás odpúšťať na všetkých úrovniach. Posilňuje svaly a kosti, podporuje vitalitu organizmu, imunitu, srdcovú činnosť. Používa sa pri rekonvalescencii po chorobách a zraneniach. Lieči pľúcne choroby a choroby obličiek. Zlepšuje držanie tela.

Sardonyx

Podporuje šťastný partnerský život, prináša šťastie a stabilitu. Dodáva životný elán a posilňuje nervový systém a funkciu žliaz. Lieči pľúca a kosti a obnovuje zmyslové vnímanie. Reguluje bunkový metabolizmus.

Selenit

Upokojuje a harmonizuje. Je vhodný na meditácie

Serafinit

Pomáha nám na ceste duchovného rastu. Pomáha nám odhaliť, aký pokrok sme už na ceste rastu urobili a súčasne rozhodovať o zmenách, ktoré je ešte potrebné na našej ceste učiniť. Má očistný účinok na srdcovú čakru a pomáha sa nám otvárať láske. Uvoľňuje svalové napätie v celom tele, potláča zimnice a pomáha nám pri znižovaní telesnej hmotnosti.

Serpentinit

pomáha pri uzemnení, upokojuje, harmonizuje srdečnú čakru.

Slnečný kameň

Zaháňa obavy a fóbie každého druhu. Pomáha nám odhaliť a žiť svoj prirodzený spôsob života, prináša šťastie a hojnosť. Znižuje stres a pôsobí proti depresii, celkovo podporuje zdravie a zvýšenie fyzickej energie. Pomáha čistiť organizmus od toxínov.

Smaragd

Je kameňom srdca, posilňuje ho a regeneruje. Pôsobí ukľudňujúco a antidepresívne, upravuje kolísavý krvný tlak. Pomáha pri problémoch žalúdka, žlčníka a obličiek. Je nápomocný aj pri liečbe nádorových ochorení, leukémie a epilepsie.

Sodalit

Kameň intuície a inšpirácie. Pomáha znižovať krvný tlak a regulovať látkovú výmenu, pohlcuje el. smog. Prináša nám kľud a rozvahu, pomáha nám lepšie vnímať a chápať realitu.

Sokolie oko

Povzbudzuje a posilňuje fyzické telo. Pomáha pri ochorení pľúc, upokojuje astmu. Podporuje objektivitu, flexibilitu a toleranciu. Stabilizuje pocit sebadôvery a vlastnej identity. Posilňuje zrak, lieči očné problémy a choroby. Mierni bolesti hlavy a migrény.

Soľ

Zahriatím sviečkou uvoľňuje do vzduchu čiastočky soli a tým pôsobí blahodárne na ľudský organizmus *prečisťuje dýchacie cesty *napomáha látkovej výmene *je vhodná pre alergikov a astmatikov *upravuje krvný tlak *prospieva nervovej sústave *pomáha pri problémoch so spánkom *zlepšuje stav lupienky *pomáha pri nachladnutí a chrípke *ionizuje vzduch *zlepšuje imunitu

Spinel

Spinel je známy aj pod označením korund. Pomáha nám posilniť sebadôveru, povzbudzuje odvahu a prináša úspech. Zároveň nám pomáha sa dostať do rovnováhy, odbúrava stres a upokojuje.

Stromatolit

Patrí k ochranným amuletom, ktoré majú človeka chrániť pred všetkým zlým. Používa sa aj ako amulet na predĺženie života. Stromatolit si často vyberajú a radi ho nosia zvláštni a originálni ľudia. Pomáha nám nájsť a uchovať si stabilitu, podporuje našu odolnosť a všestrannosť. Je veľmi vhodným kameňom pri problémoch s trávením, s črevami, pomáha pri pocitoch napätia v bruchu, takisto pri starostiach (z nich často vzniká bolestivý pocit v žalúdku). Podporuje látkovú výmenu a vylučovanie. Pomáha pri astme, vysokom či nízkom tlaku, zlepšuje pohyblivosť.

Sugilit

Pomáha znásobovať duchovnú lásku a múdrosť a učí nás žiť v súlade s pravdou. Pomáha nám nájsť odpovede na otázky : \"Kto som\", \"Prečo som tu\", \"Čo je mojím poslaním a čo všetko sa potrebujem ešte naučiť a pochopiť\". Dokáže vniesť svetlo a lásku aj do tej najtemnejšej situácie. Pomáha pri bolestiach hlavy, problémoch s motorikou , krvným a lymfatickým systémom.

Šungit

pomáha nám na ceste sebaobjavovania, pri psychických a nervových problémoch, neutralizuje toxíny v tele a pomáha ich vylučovaniu. Podporuje našu vitalitu a silu a pomáha nám sa lepšie uzemniť. Upravuje vysoký krvný tlak, pomáha pri artróze, bolesti kĺbov, cukrovke a pri zažívacích problémoch. Oslobodzuje od negatívnych myšlienok a predstáv, zmierňuje stres, dodáva pohodu a upokojuje.

Tanzanit

Pomáha brať veci menej vážne, viacej sa uvoľniť od stresu a starostí, posilňuje harmóniu. Má blahodarný účinok na pokožku a vlasy, pomáha pri liečbe artritídy, dezorientácie, dyslexie.

Thulit

harmonizuje vzťahy, upokojuje

Tigrie oko

Bystrí myseľ, dodáva odvahu a posilňuje schopnosť sústrediť sa. Pomáha tiež v časoch smútku a depresie a pri trápení. Podporuje funkciu ľadvín. Zlepšuje zrak, lieči rozmnožovacie orgány, pomáha vyplavovať usadeniny z tela.

Topás

Prináša radosť a hojnosť, upevňuje zdravie, zameriava energiu tam, kde je to potrebné, upokojuje, dobíja, motivuje, prináša pravdu a odpustenie, tiež priazeň osudu zabezpečujúcu úspešné dosiahnutie stanovených cieľov. Pomáha pri nízkom krvnom tlaku, kŕčových žilách, trombóze, sennej nádche, pri zápaloch očí a problémoch s potenciou.

Turmalín

je silným ochranným kameňom. Pomáha nám vytvárať v tele rovnováhu, neutralizuje negatívne emócie. Lieči rozum i dušu, pomáha odstraňovať bloky. Odstraňuje napätie a stres. Pomáha pri bolestiach, pri epilepsii, autizme, hluchote, pri nádorových ochoreniach a nevyrovnanosti nervového systému.

Turmalín rubelit

je silným ochranným kameňom. Pomáha nám vytvárať v tele rovnováhu, neutralizuje negatívne emócie. Lieči rozum i dušu, pomáha odstraňovať bloky. Odstraňuje napätie a stres. Pomáha pri bolestiach, pri epilepsii, autizme, hluchote, pri nádorových ochoreniach a nevyrovnanosti nervového systému.

Turmalín verdelit

je silným ochranným kameňom. Pomáha nám vytvárať v tele rovnováhu, neutralizuje negatívne emócie. Lieči rozum i dušu, pomáha odstraňovať bloky. Odstraňuje napätie a stres. Pomáha pri bolestiach, pri epilepsii, autizme, hluchote, pri nádorových ochoreniach a nevyrovnanosti nervového systému.

Tyrkenit

Odbúrava stres, účinne pôsobí proti nespavosti, učí trpezlivosti, potlačuje hnev, sebecké chovanie. Podporuje zodpovednosť, cieľavedomosť, posilňuje pevnú vôľu.

Tyrkys

Prináša úspech a šťastie, chráni nás pred psychickými útokmi, podporuje dlhovekosť. Pohlcuje nežiadúce negatívne sily, upokojuje našu myseľ, pomáha dodávať nositeľovi vnútorný jas. Odstraňuje nespokojnosť, upravuje telesné funkcie, pomáha pri zápalových ochoreniach hrdla, mandlí, pľúc a ľadvín.

Unakit

podporuje trpezlivosť, pomáha odbúravať nereálne predstavy o samých sebe, odhaľuje naše pravé ja a pomáha lepšie spoznať naše vlastné silné a slabé stránky. Dodáva istotu, vyžaruje radosť a šťastie. Pomáha pri nadmernom strese, pri zotavení po fyzickej či psychickej záťaži. Stimuluje pečeň, podporuje proces trávenia.

Vltavín (moldavit)

Vznikol pri páde meteoritu, a preto má jedinečné zloženie. Posilňuje imunitný systém, vnáša radosť do života, odstraňuje únavu, bolesti hlavy a nervozitu. Harmonizuje partnerské vzťahy. Je takisto známy aj svojou schopnosťou posúvať vedomie. Nabíjame na mesačnom svetle.

Zafír

Je známy ako kameň múdrosti. Pomáha pri depresii a duchovnom zmätku. Prináša prosperitu a priťahuje ku svojmu majiteľovi dary každého druhu. Pomáha odstraňovať sklamanie a napomáha vyjadreniu vlastného ja. Upokojuje príliš aktívny telesný systém a reguluje činnosť žliaz. Blahodárne pôsobí na oči, odbúrava stres.

Záhneda

Pomáha pri duchovnom úsilí a prebudení, vyrovnanosti s materiálnym svetom, odstraňuje nervozitu a depresie, posilňuje schopnosť koncentrácie. Prečisťuje negatívne energie, pomáha pri liečbe závislostí. Posilňuje krvný obeh, detoxikuje.

Zoisit

Znásobuje tvorivé schopnosti, dodáva vitalitu. Podporuje uzdravovanie z ťažkých chorôb a stresu. Má detoxikačné účinky. Neutralizuje prekyslenie organizmu a potláča zápaly. Posilňuje imunitný systém a podporuje regeneráciu buniek. Lieči srdce, slezinu, podžalúdkovú žľazu a pľúca, choroby vaječníkov a semenníkov. Zvyšuje potenciu.