O „šutríkoch“ a ich pomoci

10.12. 2021Novinky

Ametyst, krištáľ, ruženín, či turmalín by nemali chýbať v žiadnej domácnosti alebo pracovisku práve kvôli svojim pre nás tak prepotrebným účinkom. Je o nich známe, že svojou silou pochádzajúcou z prírody, dokážu čistiť a harmonizovať priestor, v ktorom sa nachádzajú a v ktorom sa nachádzame aj my. Či už je to naša domácnosť, alebo miesto, v ktorom pracujeme, stáva sa, že sa v ňom môžu nahromadiť a uviaznuť energie, ktoré nám neprospievajú.(napríklad energie zlosti, hnevu, závisti, a pod.)  Geódy, či drúzy pôsobia ako prírodné generátory, očisťujú priestor a menia túto energiu na pozitívnu

Ametyst je napríklad známy svojou pomocou pri odbúravaní stresu a pomáha nám prinášať pokojný spánok. Pôsobí blahodárne aj pri bolestiach hlavy a pomáha nám dostať sa do stavu harmónie a rovnováhy. Tým prispieva aj k pokojnému a uvoľňujúcemu spánku. Ametystové drúzy, či geódy je dobré umiestniť ku posteli, alebo na miesto, kde trávime viac času.


Krištáľ je jedinečný v očiste priestoru. Čistí priestor od negatívnych energií a nabíja ho svojimi pozitívmi vibráciami. Vhodný je všade tam, kde sa hromadí negatívna energia a kde nemáme inú možnosť jeho očisty. Krištáľové geódy je vhodné umiestniť napríklad po stranách miestnosti aby čistili a nabíjali priestor medzi nimi.

 

Ruženín je vynikajúcim kameňom lásky a vzťahov ako takých. Ak potrebujeme zharmonizovať akékoľvek vzťahy (partnerské, rodinné, pracovné, susedské), umiestnime si ruženín na miesto, kde môže najviac pôsobiť. Ak sú to vzťahy partnerské, tak do spálne, ak rodinné, tak do obývačky, ak pracovné, tak niekde na pracovisko, ak susedské, tak napríklad do predsiene, ale do miestnosti, ktorá sa nachádza medzi nami a susedmi. Ruženín zároveň pohlcuje elektromagnetický smog, takže aj jeho miesto pri TV,alebo pri PC má svoje opodstatnenie.

 

Turmalín patrí medzi najsilnejšie ochranné kamene a vhodný je všade tam, kde máme potrebu sa chrániť. Môže sa jednať o staršie domy, ktoré sme po niekom kúpili alebo zdedili. Prípadne ak je niekto z našich členov rodiny chorý a nechtiac prenáša svoje negatívne vibrácie aj do priestoru alebo na nás a na ďalších členov našej rodiny. Turmalín je dobré doplniť aj o krištáľ, kde sa ich účinky krásne dopĺňajú.

Ako si vybrať harmonizačný minerál?

Jednoznačne podľa pocitu.

Buď Vás osloví farba, alebo tvar, alebo len jednoducho máte pocit, že to pre Vás „ten pravý“. A môže to byť jeden väčší, alebo pár menších. A kľudne aj vo vzájomnej kombinácii. Miska s ametystom, krištáľom, ruženínom aj turmalínom poteší nielen oko a dušu, ale krásne zharmonizuje aj svoj priestor okolo.

 

Stačí si už len vybrať.

Tak verím, že ste sa inšpirovali 🙂

 

 

Značky: