Z iného súdka 🙂

25.11. 2021Novinky, Sebarozvoj

Naučme sa spoločne vedome tvoriť svoju vlastnú realitu.

V tejto úžasnej dobe je už aj vedecky dokázané, že svojimi myšlienkami vieme tvoriť realitu, v ktorej žijeme. Sme silnými tvorcami, ale obvykle si toho nie sme vedomí. Preto je náš život často zhlukom rôznych chaotických situácií a sledom udalostí, v ktorých sa necítime dobre.

My žijeme, čo tvoríme

My tvoríme, čo žijeme

Keď sa dostaneme do momentu, kedy si to uvedomíme a plne prevezmeme zodpovednosť za svoj život, začnú sa nám v živote diať neuveriteľné zázraky. Z role „obete“ sa dostávame do role „tvorcu“, náš život zmení smer a náboj, začneme pociťovať príval lásky, porozumenia a naplnenia.

Chce to len naše rozhodnutie na zmenu a chuť a odvahu sa do nej pustiť.

Skúsme ísť na to krok po kroku.

1) Vďačnosť

Vďačnosť je bránou do dimenzie lásky

Uvedomiť si a precítiť vďačnosť za všetko, čo máme a čo nám prichádza do života, je začiatkom tvorenia nového a vedomého žitia. (Aj keď sa nám občas zdá, že nemáme za čo ďakovať, lebo sme mali zlý deň, alebo sa nám niečo nepodarilo, verte, že vždy je za čo 🙂 )

Každý deň sa aspoň dvakrát stíšme, zastavme.

Nájdime, vymenujme a precíťme 10 vecí, za ktoré sme vďační a čoho všetkého sa nám dostáva.

Niekomu vyhovuje čas hneď ráno po prebudení, niekomu večer pred spaním, niekomu len tak, počas dňa.

A ďakovať môžeme naozaj za všetko, napríklad za dobrý a revitalizujúci spánok, za posteľ, v ktorej sme mohli spať, za partnera, s ktorým sme mohli túto posteľ zdieľať, za rodinu, za strechu na hlavou, za zdravie, za lásku, za odvahu, za nádherne prežitý deň, za ľudí, ktorých sme stretli, za priateľov, za to že môžeme vidieť, cítiť, počuť, že môžeme vedome tvoriť…

Hlavné však je túto vďačnosť precítiť srdcom. Môžeme mať ruky zložené do modlitby, alebo len tak položené na srdci… a precítiť si tých 10 vecí, za ktoré sme vďační.

Aby sa nám lepšie počítalo, môžeme si postupne chytať jednotlivé prsty, alebo použiť aj tzv. „náramok vďačnosti“.  Ja som si vyrobila pre seba krištáľový ďakovací náramok, ktorý má 10 väčších kamienkov oddelených od tých ostatných menších kamienkov malými diskami tiež z krištáľu a tak viem, kedy mám vedome precítených tých 10 vďačností. :-). Možno to vyznie, ako klišé, ale priznajme si. Ak nemáme naozaj niečo na „očiach“ , tak na to v slede udalostí dňa často aj pozabudneme. 🙂 Tým, že máme náramok na ruke, môžeme ho vidieť, vnímať aj cítiť. Takto sa nám pripomína, že môžme ďakovať v každej chvíli a otvárať sa energii lásky bez obmedzení 🙂

Náramok krištáľ


Ak by ste mali záujem, viem vyrobiť taký náramok aj pre Vás, alebo si môžete vybrať z mojej ponuky, kde som už s nadšením stihla aj dva kusy vyrobiť.

Náramok jaspis a ónyx matný

Náramok ruženín a ónyx matný

Poďme do toho spoločne a naučme sa vedome tvoriť svoju realitu

Začnime vďačnosťou 🙂

Z láskou stinga

 

Zdroje a inšpirácie:

Dr. Joe Dispenza ( lekár a chiropraktik) , Bruce H. Lipton, Ph.D. ( biológ) alebo Gregg Braden

a

www.barboraenglishova.cz

Duše K – tentokrát o umení byť zdravý s lekárom Janom Vojáčkem

Značky:

Značky: