Znamenie blíženci

23.05. 2021Novinky, Šperky podľa znamenia

Od 21. mája do 20. júna vládne planéta Merkúr znameniu Blíženci.

Blíženci sú citlivé a vnímavé znamenie. Nedokážu úmyselne ubližovať, majú schopnosť výborne komunikovať a stále sa vzdelávať. Sú otvorení novým veciam. Z minerálov môžeme priradiť k tomu znameniu okrem iných napríklad aj karneol, či tigrie oko.

Pre dámy môže byť zaujímavá kombinácia karneolu s lávou, pre pánov kombinácia tigrieho a  sokolieho oka.

Blíženci si môžu vybrať šperky, či iné darčeky aj s týchto minerálov: Akvamarín, Ametyst, Ametrín, Apatit, Astrofylit, Býčie oko, Celestín, Citrín, Jantár, Kalcit, Karneol, Krištáľ (kremeň), Perla (perleť), Rudraksha, Sagenit (Rutil v krištáli), Serafinit, Tigrie oko, Topás, Tyrkys, Vltavín (moldavit), Beryl

Karneol

Predstavuje zhmotnenú krásu našej planéty. Je zároveň kameňom motivácie, inšpirácie a dobrej nálady. Dodáva nám životnú silu. Pôsobí blahodárne na krvný obeh a ľadviny. Má ukľudňujúce účinky. Je kameňom bohatstva.

Lávový kameň

Odovzdáva nášmu telu pozitívnu a odoberá negatívnu energiu. Pomáha pri problémoch pohybového ústrojenstva, mierni bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi. Je veľmi účinný pri depresiách a strese.

Tigrie oko

Bystrí myseľ, dodáva odvahu a posilňuje schopnosť sústrediť sa. Pomáha tiež v časoch smútku a depresie a pri trápení. Podporuje funkciu ľadvín. Zlepšuje zrak, lieči rozmnožovacie orgány, pomáha vyplavovať usadeniny z tela.

Ste narodení v znamení blížencov, alebo máte vo svojom okolí blíženca? Darček z polodrahokamu podľa znamenia môže príjemne potešiť rovnako Vás ako aj niekoho z Vašich blízkych 🙂

Značky: